conti_at571016gen3
CONTI AT571016GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 710 x 16 mm red
56.76 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 18.
  • Length: 710
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 710 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817100366
  • Supplier number: CONTI AT571016GEN3
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
710 mm