conti_at566010gen3
CONTI AT566010GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 660 x 10 mm red
40.15 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 30.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 660
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 660 mm
  • Number of teeth: 132
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817103053
  • Supplier number: CONTI AT566010GEN3
Length
660
Pitch
5 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
660 mm