conti_at550012gen3
CONTI AT550012GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 500 x 12 mm red
35.60 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Length: 500
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 500 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817100267
  • Supplier number: CONTI AT550012GEN3
Pitch
5 mm
Width
12 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
500 mm