conti_at550010gen3
CONTI AT550010GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 500 x 10 mm red
31.94 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 500
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 500 mm
  • Number of teeth: 100
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817100250
  • Supplier number: CONTI AT550010GEN3
Length
500
Pitch
5 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
500 mm