conti_at545520gen3
CONTI AT545520GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 455 x 20 mm red
49.71 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 15.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 455
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 455 mm
  • Number of teeth: 91
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817104272
  • Supplier number: CONTI AT545520GEN3
Length
455
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
455 mm