conti_at545512gen3
CONTI AT545512GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 455 x 12 mm red
32.28 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 455
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 455 mm
  • Number of teeth: 91
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817100236
  • Supplier number: CONTI AT545512GEN3
Length
455
Pitch
5 mm
Width
12 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
455 mm