conti_at545025gen3
CONTI AT545025GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 450 x 25 mm red
61.90 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 450
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 450 mm
  • Number of teeth: 90
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817101509
  • Supplier number: CONTI AT545025GEN3
Length
450
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
450 mm