conti_at528010gen3
CONTI AT528010GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 280 x 10 mm red
26.04 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 280
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 280 mm
  • Number of teeth: 56
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817101868
  • Supplier number: CONTI AT528010GEN3
Length
280
Pitch
5 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
280 mm