conti_at552550
CONTI AT5 525 50 Conti Synchroflex timing belt - AT552550
105.58 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
Key features according to our expert
  • Length: 525
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 525 mm
  • Number of teeth: 105
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817108775
  • Supplier number: CONTI AT552550
Length
525
Pitch
5 mm
Width
50 mm
Nominal length
525 mm