conti_at552525
CONTI AT5 525 25 Conti Synchroflex timing belt - AT552525
57.64 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
Key features according to our expert
  • Length: 525
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 525 mm
  • Number of teeth: 105
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817107532
  • Supplier number: CONTI AT552525
Length
525
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Nominal length
525 mm