conti_at537550
CONTI AT5 375 50 Conti Synchroflex timing belt - AT537550
86.29 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 5.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 375
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 375 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817108706
  • Supplier number: CONTI AT537550
Pitch
5 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
375 mm