conti_at5150012
CONTI AT5 1500 12 Conti Synchroflex timing belt - AT5150012
67.82 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817105620
  • Supplier number: CONTI AT5150012
Pitch
5 mm
Width
12 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1500 mm