conti_at512308
CONTI AT5 1230 8 Conti Synchroflex timing belt - AT512308
44.02 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 37.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 1230
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1230 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817115865
  • Supplier number: CONTI AT512308
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1230 mm