conti_at5123012
CONTI AT5 1230 12 Conti Synchroflex timing belt - AT5123012
57.21 tax incl.
On order: delivered from 15/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 1230
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1230 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817269537
  • Supplier number: CONTI AT5123012
Pitch
5 mm
Width
12 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1230 mm