conti_at330010gen3
CONTI AT330010GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 300 x 10 mm red
32.86 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 300
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 300 mm
  • Number of teeth: 100
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817101097
  • Supplier number: CONTI AT330010GEN3
Length
300
Pitch
3 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
300 mm