conti_at32708gen3
CONTI AT32708GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 270 x 8 mm red
27.88 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Length: 270
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 270 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817321327
  • Supplier number: CONTI AT32708GEN3
Pitch
3 mm
Width
8 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
270 mm