conti_at325210gen3
CONTI AT325210GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 252 x 10 mm red
30.42 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 252
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 252 mm
  • Number of teeth: 84
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817100830
  • Supplier number: CONTI AT325210GEN3
Length
252
Pitch
3 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
252 mm