conti_at3101120gen3
CONTI AT3101120GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 1011 x 20 mm red
116.92 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 1011
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 1011 mm
  • Number of teeth: 337
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817321181
  • Supplier number: CONTI AT3101120GEN3
Length
1011
Pitch
3 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
1011 mm