conti_at345032
CONTI AT3 450 32 Conti Synchroflex timing belt - AT345032
84.91 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 450
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 450 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817268936
  • Supplier number: CONTI AT345032
Pitch
3 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
450 mm