conti_at327020
CONTI AT3 270 20 Conti Synchroflex timing belt - AT327020
43.12 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 270
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 270 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817113922
  • Supplier number: CONTI AT327020
Pitch
3 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
270 mm