conti_at327016
CONTI AT3 270 16 Conti Synchroflex timing belt - AT327016
34.49 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 270
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 270 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817112444
  • Supplier number: CONTI AT327016
Pitch
3 mm
Width
16 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
270 mm