conti_at326710
CONTI AT3 267 10 Conti Synchroflex timing belt - AT326710
24.37 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 267
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 267 mm
  • Number of teeth: 89
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817112499
  • Supplier number: CONTI AT326710
Length
267
Pitch
3 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
267 mm