conti_at325225
CONTI AT3 252 25 Conti Synchroflex timing belt - AT325225
50.37 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 252
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 252 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817268745
  • Supplier number: CONTI AT325225
Pitch
3 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
252 mm