conti_at20170060
CONTI AT20 1700 60 Conti Synchroflex timing belt - AT20170060
639.86 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
Key features according to our expert
  • Length: 1700
  • Pitch: 20 mm
  • Width: 60 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1700 mm
  • Number of teeth: 85
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817215503
  • Supplier number: CONTI AT20170060
Length
1700
Pitch
20 mm
Width
60 mm
Nominal length
1700 mm