conti_at1098032gen3
CONTI AT1098032GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 980 x 32 mm red
188.35 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 980
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 980 mm
  • Number of teeth: 98
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817118842
  • Supplier number: CONTI AT1098032GEN3
Length
980
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
980 mm