conti_at1080016gen3
CONTI AT1080016GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 800 x 16 mm red
73.36 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 18.
  • Length: 800
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 800 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121040
  • Supplier number: CONTI AT1080016GEN3
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
800 mm