conti_at1073020gen3
CONTI AT1073020GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 730 x 20 mm red
85.29 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 15.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 730
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 730 mm
  • Number of teeth: 73
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817120180
  • Supplier number: CONTI AT1073020GEN3
Length
730
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
730 mm