conti_at10660100gen3
CONTI AT10660100GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt
349.19 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 660
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 660 mm
  • Number of teeth: 66
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817322867
  • Supplier number: CONTI AT10660100GEN3
Length
660
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
660 mm