conti_at10125032gen3
CONTI AT10125032GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 1250 x 32 mm red
230.80 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 9.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 1250
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 1250 mm
  • Number of teeth: 125
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817119665
  • Supplier number: CONTI AT10125032GEN3
Length
1250
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
1250 mm