conti_at10880100
CONTI AT10 880 100 Conti Synchroflex timing belt - AT10880100
349.07 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 880
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 880 mm
  • Number of teeth: 88
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817124355
  • Supplier number: CONTI AT10880100
Length
880
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
880 mm