conti_at1084075
CONTI AT10 840 75 Conti Synchroflex timing belt - AT1084075
288.08 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 840
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 75 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 840 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123587
  • Supplier number: CONTI AT1084075
Pitch
10 mm
Width
75 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
840 mm