conti_at1084050
CONTI AT10 840 50 Conti Synchroflex timing belt - AT1084050
176.04 tax incl.
On order: delivered from 15/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 840
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 840 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123808
  • Supplier number: CONTI AT1084050
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
840 mm