conti_at1084020
CONTI AT10 840 20 Conti Synchroflex timing belt - AT1084020
76.84 tax incl.
On order: delivered from 15/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 15.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 840
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 840 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817122528
  • Supplier number: CONTI AT1084020
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
840 mm