conti_at1080060
CONTI AT10 800 60 Conti Synchroflex timing belt - AT1080060
146.77 tax incl.
On order: delivered from 15/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 5.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 800
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 60 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 800 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817269612
  • Supplier number: CONTI AT1080060
Pitch
10 mm
Width
60 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
800 mm