conti_at1060050
CONTI AT10 600 50 Conti Synchroflex timing belt - AT1060050
136.02 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 600
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 600 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123921
  • Supplier number: CONTI AT1060050
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
600 mm