conti_at10160025
CONTI AT10 1600 25 Conti Synchroflex timing belt - AT10160025
182.89 tax incl.
On order: delivered from 15/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
Key features according to our expert
  • Length: 1600
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1600 mm
  • Number of teeth: 160
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817122719
  • Supplier number: CONTI AT10160025
Length
1600
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
1600 mm