conti_at10148016
CONTI AT10 1480 16 Conti Synchroflex timing belt - AT10148016
108.16 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
Key features according to our expert
  • Length: 1480
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1480 mm
  • Number of teeth: 148
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817269803
  • Supplier number: CONTI AT10148016
Length
1480
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
1480 mm