conti_at10140060
CONTI AT10 1400 60 Conti Synchroflex timing belt - AT10140060
383.44 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
Key features according to our expert
  • Length: 1400
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 60 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1400 mm
  • Number of teeth: 140
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817269780
  • Supplier number: CONTI AT10140060
Length
1400
Pitch
10 mm
Width
60 mm
Nominal length
1400 mm