conti_at10140050
CONTI AT10 1400 50 Conti Synchroflex timing belt - AT10140050
292.88 tax incl.
On order: delivered from 15/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
Key features according to our expert
  • Length: 1400
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1400 mm
  • Number of teeth: 140
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123914
  • Supplier number: CONTI AT10140050
Length
1400
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
1400 mm