action_do65110016
ACTION DO65110016 percussion cap-knee 3/8" x 16 Allen
Key features according to our expert
  • Length: 15 mm
  • Type of drive profile (bit): Hexagon
  • Blade thickness: Not applicable
  • Connection size: 3/8"
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable
  • Bit tip: HEX 16 mm
  • Drive profile size (bit): 16 mm
Specifications / All features
  • Brand: ACTION
  • EAN: 8717981129560
  • Supplier number: ACTION DO65110016
Length
15 mm
Type of drive profile (bit)
Hexagon
Blade thickness
Not applicable
Connection size
3/8"
Vde approved
No
With safety colour code 1000v
Not applicable
Bit tip
HEX 16 mm
Drive profile size (bit)
16 mm
A/f mm/inch
16 mm