RYOBI RY36BC17A-140 36V battery charging set (1x 4.0Ah battery + 1.7A charger) - 5133004704
This article is not available
Key features according to our expert
  • Battery voltage: 36 V
  • Capacity (battery): 4 Ah
  • Battery type: Li-ion
  • Number of charging slots: 1
  • Charging current: 1,7 A
  • Power bank function: No
  • Charging voltage (charger): 36 V
  • Supplied in: Cardboard box
  • Number of batteries included: 1
Specifications / All features
  • Brand: RYOBI
  • EAN:
  • Supplier number: RYOBI 5133004704
Battery voltage
36 V
Capacity (battery)
4 Ah
Battery type
Li-ion
Number of charging slots
1
Charging current
1,7 A
Power bank function
No
Charging voltage (charger)
36 V