bahco-7809m-6-140-7809m-6-140
bahco-7809m-6-140-7809m--6-140--2
bahco-7809m-6-140-7809m-6-140
BAHCO 7809M-6-140 screwdriver socket spanner 1/2" square connection long hexagon 6 mm 140 mm
This article is not available
Key features according to our expert
  • Length: 140 mm
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable
  • Bit tip: HEX 6 mm
  • Drive profile size (bit): 6 mm
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151830946
  • Supplier number: BAHCO 7809M-6-140
Length
140 mm
Bit tip
HEX 6 mm
Drive profile size (bit)
6 mm
Hexagon size mm
6 mm
Socket drive mm (d)
22 mm
Weight oz oz
4,1 oz
Length mm (l)
140 mm
Working length mm
103 mm