conti-t10-t10-4780---10
CONTI T10 4780 10 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10478010
This article is not available
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 4780
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 4780 mm
  • Number of teeth: 478
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI T10478010
Length
4780
Pitch
10 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
4780 mm