conti_htd589025
conti_htd589025_2
conti_htd589025
conti_htd589025_2
CONTI HTD 890 5M 25 Conti Synchrobelt timing belt - HTD589025
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 890
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 890 mm
  • Number of teeth: 178
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817017510
  • Supplier number: CONTI HTD589025
Length
890
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Nominal length
890 mm