conti_htd14231085cxp
conti_htd14231085cxp_2
conti_htd14231085cxp
conti_htd14231085cxp_2
CONTI HTD 2310 14M 85 CXP Conti Synchroforce CXP timing belt - HTD14231085CXP
Product description:
  • Polyurethane heavy-duty timing belts for high power transmission at high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
  • Length: 2310
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXP
  • Nominal length: 2310 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD14231085CXP
Pitch
14 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROFORCE CXP
Nominal length
2310 mm