conti_htd32136cxp
conti_htd32136cxp_2
conti_htd32136cxp
conti_htd32136cxp_2
CONTI HTD 213 3M 6 CXP Conti Synchroforce CXP timing belt - HTD32136CXP
Product description:
  • Polyurethane heavy-duty timing belts for high power transmission at high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
Key features according to our expert
  • Length: 213
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXP
  • Nominal length: 213 mm
  • Number of teeth: 71
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817047876
  • Supplier number: CONTI HTD32136CXP
Length
213
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Product line
CONTI SYNCHROFORCE CXP
Nominal length
213 mm